2. kolo krajské bodované soutěže U3, U15 Most

Dne 28.5.2022 se v Mostě konalo 2. kolo krajské bodované soutěže. Soutěž je jednou z postupových soutěží pro kategorii U13 na Přebor ČR. Za Judo Ústí nad Labem se soutěže zúčastnilo 8 závodníků, kteří dokázali vybojovat 3 x 1. místo, 2 x 2. místo, 1 x 4. místo, 1 x 5. místo a 1 x 7. místo.

V kategorii U13 se nejlépe vedlo Davidovi Jirkovskému, který nedal soupeřům šanci, krásnými hody vyhrál všechna utkání a v kategorii do 60 kg vybojoval 1. místo. Po 1 prohře a 3 výhrách vybojoval v této kategorii 2. místo Oleksandr Merkuriev (do 46 kg). Saša bohužel si bohužel ještě nezvykl na pravidla kategorie U13 v ČR a jeden zápas tímto i prohrál. Další 2. místo přidala Alžběta Roškotová ve váhové kategorii do 44 kg. Bětka předvedla bojovný výkon. Nedařilo se Lukášovi Křížovi, který v posledním zápase v případě výhry na ipon mohl brát 1. místo. Zápas bohužel prohrál a musel se tak spokojit až se 4. místem. Nedařilo se také Petru Mrázkovi do 38 kg. Petr nezopakoval svůj výkonu z ČP Jablonec, kde v nejobsazenější váze získal 3 výhry a po prohraném boji o 3. místo na tomto turnaji obsadil nepopulární 5. místo. 7. místo vybojoval pak ve váhovce do 55 kg Vojtěch Hájek. Jeho výkon byl dobrý, ale na postup do bojů o medaile to nestačilo.

V kategorii U15 jsme měli dva závodníky. Oba byli na svém 1 turnaji a oba shodně vybojovali krásná 1. místa. V kategorii do 52 kg žaček startovala Veronika Vondráková a v kategorii do 38 kg pak Matyáš Pšenička. Oba pěkně rozšířili závodní skupinu Judo Ústí a snad je výhry navnadili do dalších bojů.