1,2,3 Küchen Cup Postdam, SRN

Po dlouhé době jsme se dne 9.9.2023 vypravili na turnaj do zahraničí a to do SRN do města Postdam, které se nachází jižně od Berlína. Turnaje za náš klub zúčastnilo 5 závodníků v kategorii mužů a 1 závodník v kategorii U13.

V kategorii U13 závodil Adam Veselý do 50 kg. Adam předvedl skvělý výkon a 2 krásnými hody a 1 osae komi porazil všechny 3 protivníky a obsadil skvělé 1. místo.

V kategorii mužů soutěžili 3 naši dorostenci Martin Kalamen, František Slúka a Daniel Náhlovský v kategorii mužů do 66 kg, která byla rozdělena na 2 skupiny (5 a 4 závodníci). Bohužel přes pěkné výkony, kdy kluci ukázali, že na muže mají se projevila jejich nevypranost a po chybách, které je stály vítězství nikdo ze skupiny nepostoupil. Další závodil v kategorii do 100 kg Vít Kunz, kde obsadil 1. místo. Vítek nastoupil ještě v kategorii +100 kg, kde po jedné výhře a jedné prohře obsadil ještě 2. místo. Po předvedených výkonech si ho vybral ještě závodník z kategorie do 90 kg, který chtěl přátelské utkání, ve kterém Vítek dokázal soupeře hodit na wazaari, ale poté se nechal udržet a zápas prohrál. V nejobsazenější kategorii do 70 kg soutěžil Tomáš Kaulfus. Tomáš měl těžký los, kdy soupeři byly většinou z postsovětských republik a velmi kvalitní. Tomáš prošel vyřazovacím pavoukem a ve finále pak hezky nasazenou pákou vybojoval po celkových 4 výhrách skvělé 1. místo.

Těmito výkony, i v omezeném počtu, se Judo Ústí nad Labem nakonec umítilo v soutěži družstev kategorie mužů a žen na krásném 3. místě a vybojovalo tak do sbírky další pohár.