XIX WARSAW OPEN

Ve dnech 30.9. a 1.10.2017 se konal mezinárodní turnaj ve Varšavě pro kategorie U15, U17 U20. Turnaje se zúčastnilo před 1800 závodníků z 31 zemí. Za judo Ústí nad Labem soutěžilo pět závodníků.

První den se jako první prala v kategorii U17W do 48 kg Kateřina Machačová. Kačka dokázala jeden zápas vyhrát, ale pak bohužel 2 x prohrála, což jí stačilo na 7. místo v této váhové kategorii. Další se představil v kategorii U15M do 46 kg Tomáš Klazar. Ten svůj úvodní boj, stejně jako Kačka, dokázal vyhrát, ale v dalším kole byl vyřazen a nepostoupil bohužel ani do oprav (v této kategorii soutěžilo 63 závodníků!). Poslední z Judo Ústí nad Labem soutěžil tento den v kategorii U15M do 66 kg Roman Urbánek, kterému nevyšlo úvodní utkání a nepostoupil ani do opravných bojů.

Druhý den se představil v kategorii U17M do 60 kg Tomáš Kaulfus, který dvěma výhrami postoupil až do osmifinále této kategorie, zde podlehl soupeři z Běloruska a bohužel nepostoupil ani do opravných bojů (váhová kategorie byla obsazena 78 závodníků!). Jako druhá se prala v kategorii U15W do 57 kg Johana Matějková, která dokázala ve vyřazovacích bojích úvodní zápas vyhrát. Poté však na soupeřku nestačila a musela bojovat v opravných bojích. Zde 1 x vyhrála a 1  prohrála, což jí stačilo na dělené 9. místo.