Turnaj Bad Belzig – Německo

Dne 19.3.2016 se starší žactvo a dorost Judo Ústí nad Labem zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v německém městě Bad Belzig. Za Judo Ústí nad Labem startovalo 6 závodníků a dokázali vybojovat 5 medailí.

Nejlépe si vedli starší žák Roman Urbánek (do 60 kg) a dorostenec Tomáš Kaulfus (do 50 kg), kteří shodně 3x vyhráli a po skvělém výkonu vybojovali zlaté medaile. Stříbrnou medaili vybojovala dorostenka Kateřina Kaulfusová, která nezhubla do váhové kategorie do 52 kg a musela startovat do 57 kg. I přes váhovou nevýhodu, dokázala Kačka projít až do finále této váhovky, kde však po boji na soupeřku nestačila a umístila se na 2. místě. Bronzové medaile pak přidali starší žákyně Jana Menghinová (nad 63 kg) a starší žák Tomáš Klazar (do 46 kg), kteří svá úvodní utkání prohráli, ale dalšími výhrami si došli pro 3. místa. Bez medaile na 7. místě skončil po pěkném výkonu a trošce smůly dorostenec Jiří Jangl (do 60 kg).

“Turnaj byl velmi dobře obsazen, a to jak počtem, tak kvalitou závodníků, určitě jej zkusíme za rok zase” okomentoval turnaj trenér Judo Ústí nad Labem Kaulfus.