Přebor ČR staršího žactva Jičín

Dne 21.10.2017 se v Jičíně konal Přebor České republiky kategorie staršího žactva. Na přebor se za Judo Ústí nad Labem nominovali 2 závodníci, kteří dokázali vybojovat 2. místo a 7. místo.

V kategorii starších žáků do 66 kg se představil Roman Urbánek. Roman v prvním kole předvedl trošku ospalý výkon, ale svého soupeře dokázal porazit. Ve 2 zápase se střetnul se závodníkem s Teplic, se kterým se dobře znal a dokázal také zvítězit a postoupit tak do semifinále této váhové kategorie. V semifinále Roman předvedl velmi hezký výkon, soupeře přesvědčivě porazil a mohl tak čekat na finálový blok a vybojované finále. Ve finále Roman udělal jedinou chybičku a ta ho stála zlatou medaili. Roman dokázal vybojovat ve váhové kategorii do 66 kg skvělé 2. místo.

V kategorii starších žákyň do 57 kg bojovala Johana Matějková. V 1. kole, které bylo pro další postup důležité, dokázala svou soupeřku porazit. Ve 2. kole však narazila na pozdější vítězku této kategorie, které podlehla a musela do opravných bojů. V opravách se Johaně nedařilo a zápas prohrála skončila tak na 7. místě.

“S výkonem jsem spokojený, mohlo být i zlato, ale soupeř byl lepší. 7. místo Johany je dobré, na zlepšení má celý příští rok” sdělil trenér Zdeněk Kaulfus.

« z 3 »