Přebor ČR staršího žactva – 2 x bronz!!!!!

Dne.24.10.2015 se v Jičíně konal Přebor České republiky staršího žactva. Sítem kvalifikačních turnajů Českého poháru se na Přebor probojovali 3 závodníci Judo Ústí nad Labem.

Na turnaji se jako první představil ve váhové kategorii do 46 kg starší žák Tomáš Kaulfus. Tomáš bohužel v 1. kole udělal chybičku a prohrál a musel bojovat v opravných bojích. V opravných bojích však nedal svým soupeřům šanci a 3-mi výhrami před časovým limitem vybojoval krásné 3. místo. Jako druhá se na turnaji představila ve váhové kategorii do 40 kg starší žákyně Kateřina Machačová. Kačka e svém prvním utkání chvilku vedla, ale soupeřce poté na zemi podlehla a musela také do opravných bojů. Zde již nedala svým soupeřkám šanci a vybojovala cenné 3. místo. Poslední ze závodníků Judo Ústí nad Labem Jana Menghinová, ve váhové kategorii + 63 kg po boji těsně nepostoupila do bojů o medaili a  obsadila pěkné 7. místo.

“Bylo to krásné vyvrcholení sezóny. Podařilo se nám vybojovat 2 medaile na Přeboru České republiky a závodníci potvrdili, že celý rok jejich výkony nebyly náhodné” sdělil trenér Judo Ústí nad Labem Kaulfus.