MT Varšava 2016

Ve dnech 24. a 25. září 2016 proběhl ve Varšavě Internationaler Judo Polish Cup 2016 pro kategorie U15, U17 a U20. Turnaje se zúčastnili závodníci z Polska, Slovenska, Maďarska, Ruska, Běloruska, Ázerbájdžánu, Německa, Francie, Česka, Litvy, Francie, Anglie, Belgie, Nizozemí, Lucemburska. Zpestřením pak byla účast závodníků např. Brazílie a USA.

Za Judo Ústí nad Labem soutěžilo v obou dnech celkem 7 závodníků. Nejlépe si vedla v kategorii U15 +70 kg Jana Menghinová. Jana v 1. kole smolně prohrála se soupeřkou s Nizozemí, která ji pak vytáhla do opravných bojů. Zde Jana 2 zápasy dokázala vyhrát a postoupit do boje o bronzovou medaili. O 3. místo však bohužel svůj boj prohrála a skončila tak na 5. místě. Krásné 12. místo ještě vybojoval v kategorii U15 do 60 kg Roman Urbánek, který 2 zápasy vyhrál a 2 zápasy prohrál, což mu v této velmi obsazené kategorii (60 závodníků) stačilo „jen“ na 12. místo. Pěkné výkony a 1 vyhraný a 1 prohraný zápas pak přidala v kategorii U15 do 48 kg Kateřina Machačová, což na umístění nestačilo

Ostatním závodníkům Adamovi Teuscherovi (U15 do 81 kg), Tomáši Kaulfusovi (U17 do 55 kg), Jirkovi Janglovi (U20 do 60 kg) a Kateřině Kaulfusové (U20 do 57 kg) se nedařilo a první utkání na turnaji prohráli a nepostoupili do opravných bojů.

V pondělí dne 26. září 2016 proběhl ve Varšavě ještě tréninkový kemp, kterého se ústečtí judisté zúčastnili. Kemp vedl olympijský vítěz, 2 x mistr světa a 3 x mistr evropy Pavel Matula z Polska.

„Jedná se o velmi těžký turnaj, výsledky jsme moc nečekali. Závodníci se prezentovali pěknými výkony a mohli si alespoň srovnat své výkony s výkony evropských judistů“ okomentovali výsledky trenéři Judo Ústí nad Labem.