Mistrovství ČR dorostu 2018 Brno

Dne 3.11.2018 se v Brně konala poslední mistrovská soutěž a to MČR kategorie dorostu. Za Judo Ústí nad Labem zde startovali 4 závodníci a jejich výsledky byly skvělé. Podařilo se nám vybojovat 1 x 3. místo, 1 x 5. místo, 1  x 7. místo a 1 x 9. místo.

Jedinou medaili vybojoval v kategorii do 60 kg Tomáš Kaulfus, který podlehl svému soupeři pouze 1x a to v semifinále v Golden Score. V boji o 3. místo pak opět v Golden Score dokázal svého soupeř hodit a obsadil tak 3. místo. Medaile o chlup unikla dalšímu dorostenci Romanu Urbánkovi do 66 kg, u kterého nebyl start do poslední chvíle jistý, a který hned své úvodní utkání s vítězem této kategorie prohrál. V dalších utkáním dokázal po pěkných hodech zvítězit a postoupit tak do boje o bronz. Zde si však obnovil zranění ramene a zad a boj prohrál a obsadil nečekané 5. místo. Velmi hezky se v kategorii do 57 kg dorostenek představila starší žákyně Johana Matějková, pro kterou to byl premiérový start v kategorii dorostu. Johana dokázala 2x vyhrát a 2x prohrát, což ji vyneslo velmi pěkné 7. místo. Poslední ze závodníků Judo Ústí nad Labem Kateřina Machačová v kategorii do 52 kg neměla svůj den a skončila na děleném 9. místě.

Všichni závodníci podali jak v přpravě, tak na turnaji hodně dobré výkony, gratulujeme!