Mistrovství ČR dorostu 2017 Brno

Dne 4.11.2017 se v Brně konalo vyvrcholení sezóny pro judisty kategorie dorostu. Za Judo Ústí nad Labem se této akce zúčastnili 3 závodníci, Tomáš Kaulfus (do 60 kg), Roman Urbánek (do 66 kg) a Kateřina Machačová (do 48 kg). Po Přeboru ČR staršího žactva se i zde povedlo vybojovat medaili a to bronzovou.

První se představil ještě starší žák Roman Urbánek,  který se na soutěž kvalifikoval jalo finalista Přeboru ČR staršího žactva. Romanovi úvodní zápas nevyšel a neprobojoval se bohužel v silně obsazené váhové kategorii do 66 kg bohužel ani do oprav.

Jako druhý nastoupil také v silně obsazené váhové kategorii do 60 kg Tomáš Kaulfus. Tomášovi úvodní utkání vyšlo a soupeře pomocí držení porazil. V dalším kole narazil na budoucího vítěze této kategorie z Brna, kterému cca 25 vteřin před koncem po chybě podlehl a musel tak bojovat v opravných bojích. Zde dokázal ještě 2x vyhrát a mohl tak bojovat o bronzovou medaili. Utkání o bronz bylo velmi vyrovnané a muselo rozhodnout tzv. Golden score, ve kterém byl šťastnější náš závodník Tomáš Kaulfus a obsadil tak skvělé 3. místo v této váhové kategorii.

Poslední se prala ve váhové kategorii do 48 kg Kateřina Machačová. Ta svůj úvodní souboj zvládla a vyhrála. V druhém utkání pak smolně prohrála. Ve třetím utkání si bohužel poranila krční páteř a musela z turnaje odstoupit, což jí stačilo na 6. místo.