Mistrovství ČR dorostu 2016 Brno

Dne 5. listopadu 2016 se v Brně konalo Mistrovství České republiky 2016 v kategorii dorostu. Judo Ústí nad Labem zde mělo 1 dorostence a 2 dorostenky. Našim závodníkům se vůbec nevedlo špatně a všichni tři bojovali o medaile. Medaili se podařilo vybojovat dorostenci Tomaši Kaulfusovi, který se dokázal probojovat až do semifinále váhové kategorie do 55 kg, kde mu bohužel scházely síly z předešlého boje, který vyhrál až ve 3 minutě nastaveného času. Po neúspěšném semifinále bojoval o 3. místo. Zde se mu podařilo soupeře porazit a obsadit tak skvělé 3. místo. O 3. místa pak bojovaly i obě dorostenky. Kateřina Kaulfusová se ve váhové kategorii do 57 kg dorostenek probojovala až do semifinále, kde podlehla pozdější vítězce této váhové kategorie a musela bojovat o 3. místo. Zde na soupeřku nestačila a skončila tak v konkurenci 21 závodnic na 5. místě. Poslední dorostenka Kateřina Machačová, která je ještě starší žákyní, soutěžila ve váhové kategorii do 48 kg, kde dokázala 2 soupeřky porazit, což jí však stačilo “jen” na 4. místo.

“S výsledky jsme spokojeni, dopadlo to lépe než jsme před turnajem čekali. Kačka Kaulfusová trošku bojovala i se zraněním, které si způsobila na tréninku, ale i tak má skvělé 5. místo. Bronzovou medaili jejího bratra Tomáše jsme nečekali, ale Tomáš skvěle zabojoval. Kačka Machačová prokázala zlepšení v boji v postoji, boj na zemi musíme ještě pilovat” sdělili trenéři judo Ústí nad Labem.