Mistrovství ČR dorostu 2015

Dne 7. listopadu 2015 se ve sportovní hale v Litoměřicích konalo Mistrovství České republiky dorostu. Na tento turnaj se sítem Českých pohárů podařilo probojovat 3 dorostencům Judo Ústí nad Labem.

Nejlépe ze závodníků se vedlo Zdeňku Rážovi ve váhové kategorii do 55 kg, který se dokázal přes úvodní kolo, kde zápas ukončil velmi rychle, probojovat do boje o semifinále. Zde však narazil na pozdějšího finalistu této kategorie, na kterého nestačil. V opravných bojích se pak svým pěkným výkonem dostal až do boje o bronzovou medaili, kde soupeř využil jeho zaváhání a Zdeněk tak obsadil pěkné 5. místo.

O trošku hůře se pak vedlo dorostence Kateřině Kaulfusové ve váhové kategorii do 52 kg dorostenek, která své úvodní kolo vyhrála, ale v boji o semifinále své soupeřce podlehla. V opravných bojích pak těšně na svou soupeřku nestačila, když soupeřka 7 s před koncem využila zaváhání Kačky a ta tak skončila na 7. místě. Poslední ze závodníků Judo Ústí nad Labem Jiří Jangl závodil ve váhové kategorii do 60 kg dorostenců, kde se mu nedařilo a obsadil 9. místo.

„Závodníkům bych chtěl hlavně poděkovat za dřinu, kterou vložili do tréninků a Českých pohárů“ sdělil trenér Judo Ústí nad Labem Kaulfus.