Mezinárodní turnaj Graz 2017

Ve dnech 17. a 18. června 2017 jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje v rakouském městě Graz. S našimi 5-ti závodníky do Grazu odcestovali ještě 2 závodníci SK Vyhlídky, 1 závodník JC Jablonec a 1 závodník VTŽ Chomutov. Turnaje se zúčastnilo přes 500 závodníku ze 14 států a 94 klubů.

První den soutěžili kategorie U16 a U12. V kategorii U12 jsme žádného zástupce neměli, v kategorii U16 soutěžili 4 závodníci. Pěkným výkonem se představil Jirka Holub (SK Vyhlídka) do 50 kg, který prošel bez zaváhání až do finále, kde opět nezaváhal a vybojoval zlatou medaili. V kategorii do 55 kg přidal bronzovou medaili Michal Doležal (SK Vyhlídka). Další bronz vybojovala v kategorii do 48 kg Kateřina Machačová (Judo Ústí). Velmi hezký výkon pak podal v kategorii do 73 kg Adam Teuscher (Judo Ústí), který 2 x vyhrál a 2 x prohrál, což mu v této nejvíce obsazené váhové kategorii stačilo „jen“ na 7. místo.

Druhý den proběhla soutěž kategorií U14 a U18. V kategorii U14 soutěžili Johana Matějková a Vít Kunz (oba Judo Ústí). Bronzovou medaili v kategorii do 57 kg vybojovala Johana Matějková. Vítkovi se nedařilo a skončil na 5. místě. V U18 předvedl suverénní výkon Jirka Holub a obsadil ve váhové kategorii do 50 kg 1. místo. V kategorii do 55 kg pak soutěžili Michal Doležal a Dan Mertl (VTŽ Chomutov). Oba se spolu utkali v boji o bronzovou medaili, který vyhrál držením Dan Mertl, který tím obsadil 3. místo a Michal 5. místo. V kategorii do 60 kg bojoval Tomáš Kaulfus, který po pěkných bojích vypadl až v semifinále. V boji o bronz pak nezaváhal a vybojoval 3. místo. Další 3. místo vybojoval v kategorii do 73 kg Matyáš Sobota (JC Jablonec).

V konečném hodnocení klubů, dle počtu medailí, skončilo Judo Ústí nad Labem na krásném 11. místě z 94 zúčastněných klubů.

Trenéři: Kaulfus Z., Koška M.