Mezinárodní turnaj Budapešť

Judisté Judo Ústí nad Labem se ve dnech 2. a 3. května 2015 zúčastnili “Mezinárodního turnaje v Budapešti”. Na turnaji se představili judisté skoro z celé Evropy.

Dne 2.5.2015 na turnaji soutěžili judisté kategorií U18 a U13. V kategorii U13 se o překvapení postaral nadějný Roman Urbánek (do 55 kg – 20 závodníků), kterému se povedlo probojovat se až do semifinále, kde bohužel na svého soupeře nestačil a musel tak bojovat o bronz. V utkání o bronz bohužel na začátku utkání udělal chybu a prohrával celé utkání na wazaari. Velkým tlakem Romana dostal jeho soupeř 3x shido, ale to bohužel nestačilo, a tak Roman obsadil skvělé 5. místo. Další dva závodníci soutěžili v kategorii U18, kde se Kateřině Kaulfusové (do 52 kg) nedařilo a svůj úvodní zápas prohrála a nepostoupila do oprav. O něco lépe se vedlo Zdeňku Rážovi (do 55 kg), který úvodní utkání vyhrál, ale ve druhém na svého soupeře nestačil a musel do oprav. V opravách Zdeněk podruhé neuspěl a na turnaji skončil.

Dne 3.5.2015 se přestavili závodníci kategorie U15 Tomáš Kaulfus (do 45 kg), Jana Menghinová (+63 kg) a Kateřina Machačová (do 40 kg). Závodníkům této kategorie se bohužel nedařilo a bez výhry v kvalitně obsazeném turnaji skončili.

Dne 4.5.2015 se pak všichni závodníci zúčastnili kvalitně obsazeného tréninkového kempu.

“Turnaj byl těžký a prověřil naše závodníky, hlavně kategorie U15, v konkurenci evropských judistů. Bohužel se jim nedařilo podle představ a budou muset na tréninku hodně přidat. U Romana Urbánka je škoda špatného vstupu do utkání o 3. místo, kdy pak soupeře doslova válcoval, ale ztrátu se mu již nepodařilo dohnat” sdělil trenér Judo Ústí nad Labem Kaulfus.