Koroška Cup 2016 Slovinsko

Ve dnech 12. a 13. listopadu se ve Slovinském městě Slovenj Gradec konal mezinárodně velmi kvalitně obsazený turnaj Koroška Cup. Turnaje se zúčastnili závodníci kategorií U18, U16 a U14 z více než 25 zemí včetně zemí jako Gruzie, Kazachstán, Rusko apod. Judo Ústí nad Labem reprezentovalo 5 závodníků a výpravu do Slovinska doplnili ještě dva závodníci oddílu SK Vyhlídka Ústí nad Labem.

Dne 12. listopadu 2016 soutěžili kategorie U14 a U18. V kategorii U14 soutěžili Roman Urbánek (do 66 kg) a Tomáš Klazar (do 46 kg). Roman s bilancí 2 výhry a 2 prohry obsadil krásné 5. místo, když v boji o 3. místo svému soupeři těsně podlehl. Roman na tomto turnaji zkoušel vyšší váhovou kategorii, ve které bude nově nastupovat a předvedl velmi pěkné boje. Tomáš Klazar bohužel svému soupeři v 1. kole po velkém boji podlehl, ale byly to pro něj získané velké zkušenosti, protože se takového turnaje zúčastnil poprvé. V kategorii U18 Judo Ústí nad Labem reprezentoval jediný zástupce a to Tomáš Kaulfus (do 55 kg). Tomáš v 1. kole podlehl vítězi této kategorie z Kazachstánu, který byl opravdu skvěle připraven. V opravných bojích pak soupeři z Belgie po boji opět podlehl a skončil bez umístění.

V neděli pak proběhla soutěž kategorie U16. Nejlépe se vedlo Tomáši Kaulfusovi (do 55 kg), který s bilancí 2 výhry a 2 prohry skončil na 9. místě. Velmi hezký výkon pak předvedla Kateřina Machačová (do 48 kg), která v 1. kole po pěkném boji podlehla finalistce této váhové kategorie ze Slovinska a v opravných bojích pak opět po vyrovnaném boji soupeřce z Maďarska. Další z výpravy z Judo Ústí nad Labem Adam Teuscher (do 73 kg) a závodníci SK Vyhlídka Ústí nad Labem Jiří Holub (do 50 kg) a Michal Doležel (do 50 kg) skončili v prvních kolech. Kateřina Machačová ještě ten den nastoupila v soutěži družstev za JK Jablonec a předvedla pěkná 3 utkání, bohužel bez výhry, ale velmi pěkné boje.

V pondělí 14. listopadu se pak borci z Ústí nad Labem zúčastnili společného tréninku, který proběhl v hale konání turnaje. Na tréninku si tak mohli vyzkoušet velmi kvalitní soupeře, kterých bylo na tréninku opravdu mnoho.

Turnaj byl skvěle obsazen. Naši závodníci si na vlastní kůži vyzkoušeli, že musí na tréninku i mimo něj velmi zabrat, jinak na podobných turnajích nemají šanci” okomentoval turnaj trenér Kaulfus.