Juunigatsu-Cup 2015 – SRN

Dne 28. listopadu 2015 se závodníci Judo Ústí nad Labem vydali naposledy v roce 2015 do Německa. Do berlínské čtvrti Kleinmachow se sjelo přes 300 závodníků z Německa, Ukrajiny a ČR, kdy Judo Ústí nad Labem bylo jediným zástupcem ČR a dovezlo na turnaj i jediného závodníka z Francie.

Jako první soutěžil v kategorii U16 do 46 kg Tomáš Kaulfus, který v této kategorii obsadil 1. místo., když 2 x porazil závodníka SRN. Další závodili v kategorii U14 +55 kg Roman Urbánek a Adam Teuscher. Tato kategorie byla silně obsazená. Oba závodníci bohužel pavoukem do finále neprošli a museli v opravných bojích bojovat o bronz. V utkání o bronz se však utkali spolu a šťastnějším byl Roman Urbánek, který tak obsadil 3. místo a Adam se musel spokojit s 5. místem.

Na svých prvních závodech v zahraničí bojoval  kategorii U12 do 37 kg Matyáš Krejčí. Matyášovi se úvodní utkání kvůli nervozitě nepovedlo, ale v opravných bojích následně 4x vyhrál před časovým limitem a vybojoval tak 3. místo. Závodník Francie, který přijel do SRN s ústeckým oddílem bojoval v kategorii U20 do 66 kg a 4-mi výhrami vybojoval 1. místo.

“Závody byly skvěle organizovány a i přes takto velký počet závodníků vše běželo velmi rychle. Naši závodníci podali velmi pěkné výkony, za což bych jim chtěl poděkovat” sdělil trenér Judo Ústí nad Labem Kaulfus.