Grossräschen, SRN – 1. den

Dne 6.5.2017 se v německém městě Großräschen konal 21. Pokalturnier der Jugend 2017. Za Judo Ústí nad Labem se ho zúčastnilo 7 závodníků kategorií U15, U18, U21. Závodníkům se povedlo vybojovat na velmi dobře obsazeném turnaji hned 3 x 1. místo, 2 x 2. místo a 2 x 5. místo. Tyto medaile stačili na celkové 5. místo v pořadí klubů na turnaji.

V kategorii U15M +66 kg se představil ROman Urbánek. Romanovi se podařilo v této nezvyklé váhové kategorii 3-mi výhrami probojovat do finále této váhové kategorie. Zde svému soupeři, který byl vyšší a těžší bohužel na shido podlehl. V kategorii U15W do 57 kg zápasila Johana Matějková, která však přes velmi slibný výkon nepostoupila ze skupiny a obsadila tak 5. místo.

V kategorii U18M do 60 kg soutěžili hned 2 závodníci Judo Ústí nad Labem  to Tomáš Kaulfus, který soutěžil v této váhové kategorii poprvé a Jakub Beránek. Oba dva se pavoukem dokázali probojovat až do semifinále této váhové kategorie. Ondra po velmi pěkném boji prohrál a musel do boje o 3. místo. Tomáš svůj boj dokázal po velkém boji vyhrát a postoupil tak do finále. Ondra v boji o bronz bohužel podlehl a musel se tak spokojit s 5. místem. Tomáš však ve finále krásným hodem a držením uspěl a vyhrál tak první 1. místo pro Judo Ústí nad Labem.

V kategorii U18W bojovala dvě děvčata a to Jana Menghinová v kategorii do 78 kg a Kateřina Machačová v kategorii do 48 kg. Obou se podařilo pěknými výkony vybojovat medaile. Jana vybojovala druhou zlatou pro Judo Ústí a Kačka do sbírky medailí přidala 2. místo.

Poslední se představila na turnaji v kategorii U21W do 57 kg Kateřina Kaulfusová. Kačka napodobila svého bráchu a 4-mi pěknými výhrami před časovým limitem vybojovala třetí zlato pro Judo Ústí.

“Závody byly pěknou přípravou před následujícími těžkými turnaji, které nás čekají” sdělil trenér Kaulfus.

Výsledky Judo Ústí nad Labem:

1. místo – Tomáš Kaulfus (U18 do 60 kg), Jana Menghinová (U18W do 78 kg), Kateřina Kaulfusová (U21W do 57 kg)
  2. místo – Roman Urbánek (U15M +66 kg), Kateřina Machačová (U18W do 48 kg)

5.   místo – Ondřej Beránek (U18M do 60 kg), Johana Matějková (U15W do 57 kg)