ČP Teplice 2016 – 1. den

Dne 1.10.2016 se Judo Ústí nad Labem zúčastnilo posledního Českého poháru žactva v tomto roce, který se konal v Teplicích. Do Teplic v kategorii žactva vyrazilo hned 12 závodníků Judo Ústí nad Labem, kteří dokázali vybojovat 1 x zlato, 2 x bronz, 2x 5. místo a 4 x 7. místo, což stačilo na 18. místo v pořadí bodování klubů z 85 zúčastněných klubů z ČR.

Jediné zlato vybojovala v kategorii do 28 kg mladších žákyň Eliška Janotová, která jej vybojovala 2-ma krásnými hody na ipon.

Bronzové medaile vybojovaly dívky a to Johana Metějková (mladší žákyně do 57 kg) a Jana Menghinová (starší žákyně +63 kg), Obě závodnice se dostaly do semifinále svých váhových kategorií, kde bohužel svým soupeřkám podlehly a musely bojovat o 3. místo. Oba boje dopadly pro naše závodnice a tak se obě mohly radovat ze zisku bronzové medaile.

Dvě 5. místa pak vybojovali mladší žák Adam Křivský (do 30 kg) a starší žák Roman Urbánek (do 60 kg), kteří prohráli boj o 3. místo. Obě prohry byly těsné a u Romana i hodně smolná.

Čtyři 7. místa pak obsadili mladší žák Vítek Kunz (do 50 kg), starší žák Adam Teuscher (do 73 kg) a starší žákyně Kateřina Machačová (do 48 kg) a Adéla Kubíčková (+63 kg).

Bez umístění, ale po bojích skončili Vojtěch Dobrodinský (mladší žáci do 34 kg), Tomáš Klazar (starší žáci do 46 kg) a Ondřej Beránek (starší žáci do 60 kg).

“Všichni závodníci podali bojovné výkony, pro 3 závodníky(-ice) to byly první velké závody a jsme rádi, že se jich zúčastnili. S dosaženými výsledky jsme nepočítali, u některých jsou pro nás i překvapením” sdělili trenéři.