ČP Ostrava 2016

Ve dnech 20. a 21. února se v Ostravské hale Sareza konal letošní první Český pohár žactva a dorostu. Za Judo Ústí nad Labem se jej zúčastnilo 13 závodníků. Turnaje se zúčastnilo 597 závodníků z kategorie žactva a 376 závodníků z kategorie dorostu z Česka, Ukrajiny, Běloruska, Polska a Slovenska.

V sobotu se představilo 10 závodníků Judo Ústí nad Labem, kteří si ve velké konkurenci vůbec nevedli špatně. Nejlepšího výsledku dosáhla v kategorii starších žákyň +63 kg Jana Menghinová, která v 1. kole zaváhala a zápas prohrála, ale v opravách pak nedala svým soupeřkám šanci a vybojovala skvělé 3. místo. Medaile pak těsně unikla mladším žákyním Johaně Matějkové (do 52 kg) a Elišce Janotové (do 28 kg), kdy Johana 2 x vyhrála a 2 x prohrála a obsadila 4. místo a Eliška po prohře v souboji o 3. místo obsadila 5. místo. Dalším závodníkům Vítu Kunzovi (do 50 kg), Jiřímu Černému (do 60 kg), Kateřině Machačové (do 44 kg), Filipovi Rážovi (do 38 kg), Tomáši Klazarovi (do 46 kg), Romanu Urbánkovi (do 60 kg) a Adamovi Teuscherovi (do 73 kg) se nedařilo a do bojů o medaile nezasáhli.

V neděli se představili 4 závodníci Judo Ústí nad Labem kategorie dorostu. Skvěle se vedlo Zdeňkovi Rážovi (do 55 kg), který se po 3 výhrách dostal do semifinále. Zde svému soupeři podlehl a musel bojovat o bronz. Zde po skvělém výkonu porazil závodníka Polska a obsadil 3. místo. Stejně se vedlo i Kačce Kaulfusové (do 52 kg), která také neprošla přes semifinále a bojovala o bronz a obsadila také 3. místo. Na svém prvním startu za dorost se předvedli Tomáš Kaulfus (do 50 kg) a Kateřina Machačová (do 44 kg). Kačka Machačová prohrála v boji o 3. místo a skončila na 5. místě a Tomáš Kaulfus vypadl v 1. kole.

„ČP Ostrava byly naše první velké závody, které nás dost prověřily. Dosažené výsledky jsou příjemným překvapením a závodníkům děkujeme“ sdělili trenéři Judo Ústí nad Labem.