ČP Jablonec 2015 – 1. místo Urbánek!!!

Ve dnech 14. a 15.3.2015 se závodníci Judo Ústí nad Labem zúčastnili Českého poháru v Jablonci nad Nisou. Judo Ústí nad Labem reprezentovalo rekordních 12 závodníků a výsledky, kterých dosáhli jsou skvělé.
První den závodilo mladší a starší žactvo. O ohromné překvapení se postaral mladší žák Roman Urbánek (do 55 kg), který v této obsazené kategorii dokázal zužitkovat svou píli z tréninků a všech 5 svých utkání vyhrát a vybojoval tak skvělé 1. místo. Další medaili a to bronzovou přidala starší žákyně Kateřina Machačová (do 40 kg), která zaváhala pouze v boji o semifinále, ale další utkání již dokázala vyhrát a vybojovat 3. místo. Bramborovou medaili a tedy 4. místo vybojovala na svém prvním ČP Johana Matějková (do 57 kg). 5. místa pak přidaly Leona Suchomelová (ml. žákyně do 48 kg) a Jana Menghinová (st. žákyně +63 kg). Ostatním mladším a starším žákům se nepovedlo projít přes úvodní kola a v turnaji nepokračovali.

V neděli se představili 4 závodníci kategorie dorostu. Pěkné 3. místo vybojovala v kategorii do 52 kg Kateřina Kaulfusová. V dobře obsazené váhové kategorii dorostenců do 50 kg závodili 2 dorostenci Judo Ústí nad Labem. Danovi Suchomelovi se nepodařilo projít úvodním kolem a na turnaji musel skončit. Zdeněk Ráž postoupil přes úvodní kolo a v boji o semifinále narazil na soupeře z Prahy, kterému po chybě v konci utkání podlehl. V opravách pak nestačil na závodníka z Polska a obsadil tak 7. místo. Poslední dorostenec Jiří Jangl (do 60 kg) prošel přes úvodní dvě kola bez zaváhání, ale v boji o semifinále opět podlehl závodníkovi z Polska a musel do oprav. Zde své utkání bohužel prohrál a skončil tak na 9. místě.

„S výsledky jsme velmi spokojeni, Roman Urbánek se dokázal zbavit trémy a konečně vybojoval medaili na ČP a hned zlatou. Většina závodníků byla na ČP poprvé a poprvé startovali i za mladší žactvo a získali tak nějaké zkušenosti. Ve formě se bohužel neukázala Jana Menghinová, která bude muset hodně zabrat a mrzí nás také zranění další opory Tomáše Kaulfuse. Hodně jsme spokojeni s výsledky kategorie dorostu, kde i přes naše tréninkové možnosti naši borci ukázali, že jsou konkurenceschopní“ nešetřili chválou trenéři Kaulfus a Teuscher.