ČP Chomutov 2014

Dne 7. června 2014 se závodníci Judo Ústí nad Labem v kategoriích mladšího a staršího žactva a dorostu zúčastnili Českého poháru v Chomutově. Za Judo Ústí nad Labem startovalo 11 závodníků a výpravu doplnila ještě závodnice Severotuku Ústí nad Labem.

V kategorii mladších žáků startovali 3 závodníci a to Martin Janota (do 34 kg), Roman Urbánek (do 46 kg) a Adam Teuscher (do 55 kg). Mladším žákům se bohužel v Chomutově nedařilo a neprošli přes 1 kola.

V kategorii mladších žákyň se představily dvě mladší žákyně Kateřina Machačová (do 36 kg) a Jana Menghinová (+57 kg). Obě předvedly pěkné výkony, po kterých bohužel Janě o 3 body uteklo 2. místo a skončila tak na pěkném 4. místě. Kačka v dobře obsazené kategorii prohrála po 2 výhrách až v semifinále a musela bojovat o 3. místo. Tento boj však na 1 pomocný bod prohrála a skončila na 5. místě.

V kategorii starších žáků startovali tři závodníci. Nejlépe si vedl Zdeněk Ráž (do 50 kg), který se dostal až do semifinále, kde bohužel po chybě svému soupeři podlehl a musel bojovat o 3. místo. Zdeněk po celou dobu souboje o 3. místo vedl, ale udělal 1 minutu před koncem chybku, která mu přisoudila 5. místo. Další dva starší žáci Tomáš Kaulfus (do 38 kg) a Dan Suchomel (do 46 kg) neprošli přes 1. kolo.

V kategorii dorostenců startoval Jiří Jangl (do 55 kg), který vybojoval pěkné 7. místo.

V kategorii dorostenek se opět vedlo Věře Zemanové (do 57 kg), která nedala soupeřkám šanci a vybojovala skvělé 1. místo. O překvapení se pak postarala Kateřina Kaulfusová (do 48 kg), která překvapivě prohrála jen s vítězkou této kategorie a vybojovala skvělé 2. místo. Závodnice Severotuku Ústí nad Labem Ivana Hánová (do 52 kg) po pěkném výkonu obsadila 5. místo.

“S předvedenými výkony jsem spokojen. Všichni závodníci předvedli pěkné výkony” sdělil trenér Judo Ústí nad Labem Kaulfus.