ČP Brno 2020 – 3x bronz

Ve dnech 12. a 13. září proběhl po velké pauze první velký turnaj a to Český pohár v Brně. Za Judo Ústí nad Labem se jej zúčastnilo 8 závodníků, kteří dokázali vybojovat 3 x 3. místo, 1 x 4. místo, 1 x 9. místo.

První den se soutěžilo v kategorii U18 a seniorů. V kategorii U18 do 50 kg dokázal vybojovat 3. místo Adam Křivský, který zaváhal jen v semifinále, kde na zemi prohrál, ale jinak všechny soupeře porazil a získal bronzovou medaili. Další medaili, také bronzovou, přidal v kategorii seniorů do 66 kg Tomáš Kaulfus. Tomáš prohrál také jen jeden zápas a to až v golden score (prodloužení) s reprezentantem Polska. Těsně pod stupni vítězů pak skončila Eliška Janotová (U18 do 44 kg), která obsadila 4. místo. 9. místo přidal tento den ještě Vít Kunz v kategorii U18 do 90 kg. Johaně Matějkové (U18 do 70 kg) se nedařilo a dobře rozjetý zápas se závodnicí z Polska, kdy hned v úvodu  vedla na 2 shida, bohužel po chybách prohrála.

Druhý den soutěžila kategorie staršího žactva, kde jsme měli 3 závodníky. Bronzovou medaili vybojovala v kategorii do 63 kg Lucie Klazarová. Lucka, stejně jako kluci první den, smolně prohrála jediné utkání, ale pak již soupeřkám nedala šanci a vše včetně boje o medaili ukončila krásnými ipony. Další dva závodníci Dominik Pyskatý (do 46 kg) a Martin Kalamen (do 50 kg) svá úvodní utkání prohráli a nepostoupili ani do opravných bojů. Kluci se odeprali dobře, ale byla vidět velká nezkušenost starších žáků 1 rokem, kdy se jednalo i o jejich první velký turnaj v této kategorii.

Po Českém poháru jsme v Brně ještě zůstali v pondělí a v úterý na tréninkový kemp, který se velmi vydařil a byl i dost kvalitně obsazen závodníky z ČR, Slovenska a Polska.

[Best_Wordpress_Gallery id=“325″ gal_title=“ČP Brno 2020″]