ČP Brno 2016

Ve dnech 10. a 11. září 2016 se v Brně konal předposlední Český pohár v letošním roce. Za Judo Ústí nad Labem se ho zúčastnilo 9 závodníků.

Dne 10.9.2016 proběhla soutěž dorostenců a dorostenek. V této soutěži se povedlo vybojovat 3 x 7. místo. První soutěžila Kateřina Kaulfusová (do 57 kg), která v prvním zápasu narazila na favoritku této kategorie Renatu Zachovou, které na držení podlehla. Poté se Katce podařilo 2 zápasy vyhrát a postoupit do semifinále opravných bojů. Zde podlehla soupeřce z Polska a skončila na 7. místě. Další 7. místo vybojoval v kategorii dorostenců do 55 kg Tomáš Kaulfus, který také 2x vyhrál a 2 x prohrál. Třetí 7. místo pak vybojovala v kategorii do 48 kg Kateřinina Machačová, která je starší žákyní a start v kategorii dorostu teprve zkoušela. Poslední z dorostenců Jiří Jangl soutěžil v kategorii do 60 kg, kde v 1. kole nad svým soupeřem vedl, ale pak udělal chybu a svou ztrátu již nedohnal. Bohužel se nedostal ani do opravných bojů.

Dne 11.9.2016 nejprve soutěžili mladší žákyně Eliška Janotová (do 28 kg) a Johana Matějková (do 57 kg). Obě závodnice vybojovaly pro Judo Ústí nad Labem medaili. Eliška Janotová vybojovala po pěkných utkáních krásné 2. místo. Johana Matějková pak přidala po boji 3. místo. V tomto dni pak ještě proběhla soutěž staršího žactva, kde se nejlépe vedlo Janě Menghinové (+63kg), které těsně unikl boj o medaile a obsadila 7. místo. Dalším starším žákům a žačkám Romanu Urbánkovi (do 60 kg), Tomáši Klazarovi (do 46 kg), Adamovi Teuscherovi (do 73 kg) a Kateřině Machačové (do 48 kg) se nevedlo a do bojů o medaile nepostoupili.