Český pohár Ostrava 2017

Ve dnech 25. a 26. února 2017 proběhl první z Českých pohárů v Ostravě. Do Ostravy se sjelo 1.055 závodníků ze 165 klubů z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska, Ruska, Ukrajiny a Litvy. Klub Judo Ústí nad Labem reprezentovalo 9 závodníků, kteří dokázali vybojovat 1 x 1. místo a 3 x 5. místo, což Judo Ústí nad Labem v konečném součtu medailí a umístění vyneslo na 31. místo ve velké konkurenci, která v Ostravě byla.

V sobotu 25. února soutěžili závodníci kategorií U13 a U15. Za kategorii U13 dívky soutěžily dvě naše závodnice Eliška Janotová do 32 kg a Lucie Klazarová do 40 kg. Elišce se nedařilo a i přes pěkný výkon na turnaji skončila. Lucka své první dvě utkání s přehledem vyhrála a postoupila do semifinále. Zde si bohužel zlomila ruku a zápas prohrála. Díky zlomené ruce nenastoupila ani o utkání o 3. místo a skončila tak smolně na 5. místě. V kategorii U13 chlapci jsme měli jednoho zástupce Víťu Kunze do 55 kg. Víťa své první utkání prohrál a musel do opravných bojů. V opravných bojích 1 utkání vyhrál a jedno prohrál, což mu na umístění bohužel nestačilo.

V kategorii U15 chlapci soutěžili dva závodníci Judo Ústí nad Labem. Tomáš Klazar se v kategorii do 46 kg dostal až do 3. kola, kde soupeři podlehl a musel do opravných bojů. Zde bohužel opět prohrál a skončil bez umístění. Další závodník Roman Urbánek v kategorii do 66 kg bojoval od prvního utkání se zlomenými prsty na noze a prohrál až v boji o semifinále. V opravných bojích pak postoupil až do bojů o 3. místo. V tomto důležitém utkání ještě 19 s před koncem vedl a bronzová medaile byla nadosah. Soupeř Romana v tomto čase zaskočil pěknou technikou a Roman se tak musel spokojit s 5. místem. V kategorii U15 dívky do 57 kg soutěžila Johana Matějková. Té se povedlo postoupit až do semifinále této váhové kategorie, kde však bohužel prohrála a musela bojovat o 3. místo. Zápas se jí nepovedl, jak by chtěla a skončila tak na 5. místě.

V neděli se v Ostravě představili kategorie U18 a U23. V kategorii U18 do 55 kg soutěžil Tomáš Kaulfus. Tomášovi se 4-mi pěknými výhrami podařilo dostat až do finále této váhové kategorie. Ve finále se mu postavil také do té doby neporažený polský závodník. Tomášovi se finálové utkání velmi povedlo a vybojoval pro Judo Ústí nad Labem po dlouhé době zlatou medaili na Českém poháru!!! Tento den soutěžili ještě Adam Teuscher U18 do 73 kg a Kateřina Kaulfusová U23 do 57 kg, kterým se bohužel nevedlo a skončili bez umístění.

“Turnaj byl pro nás ze začátku smolný, měli jsme 3 x medaili na dosah. Bohužel má Lucka zlomenou ruku a Roman prsty na noze, což hlavně u Romana určitě ovlivnilo jeho výkon na turnaji. Velkou radost máme ze získaného zlata, čekali jsme na něj dlouho” sdělili trenéři Judo Ústí nad Labem své pocity z turnaje.