Český pohár Jablonec nad Nisou

Ve dnech 12. a 13. března 2016 se v Jablonecké sportovní hale konal druhý Český pohár v tomto roce. V sobotu soutěžilo mladší a starší žactvo a turnaj byl velmi dobře obsazen, kdy se do Jablonce sjelo 651 závodníků z ČR, Polska, Německa, Ukrajiny a Ruska. Za Judo Ústí nad Labem závodilo v sobotu 9 závodníků. Hned na úvod se podařilo mladší žákyni Elišce Janotové (do 28 kg) vybojovat 3. místo, když prohrála jen s vítězkou této váhové kategorie z Teplic a ostatní svá utkání vyhrála před časovým limitem. Další medaili přidala starší žákyně Jana Menghinová (+63 kg), která stejně jako Eliška prohrála jen s vítězkou této váhové kategorie. Jana si tak veze medaili i z druhého ČP. Velmi dobrý výsledek a to 5. místa pak obsadili starší žák Adam Teuscher (do 73 kg), který prohrál 2 utkání, ale také 2 vyhrál a mladší žákyně Johana Matějková (do 52 kg). Bez medaile pak skončili Vítek Kunz (do 50 kg – 1vyhrané utkání), Václav Podráský (do 38 kg – 55 závodníků ve váhové kategorii, první účast na ČP), Klazar Tomáš (do 46 kg), Urbánek Roman (do 60 kg – 1 vyhrané utkání) a Machačová Kateřina (do 44 kg).

V neděli se pak představili 2 dorostenci Judo Ústí nad Labem. Oba dorostenci se prezentovali velmi pěkným výkonem, který bohužel na medaili nestačil. Jiří Jangl (do 60 kg – 2 výhry) obsadil 7. místo a Tomáš Kaulfus (do 50 kg – 1 výhra) skončil bez umístění.

V neděli pak závodníci, kteří se prali v sobotu, absolvovali pěkný dopolední trénink s reprezentantem Jaromírem Musilem.

„Turnaj byl velmi dobře obsazen, 2 x bronz, 2 x 5. místo a 1 x 7. místo je super. Vybrali jsme si i dost smůly na tatami (smolné prohry a zranění), která nás snad na dalších turnajích opustí“ okomentovali turnaj trenéři.