Český pohár Chomutov 2015

Dne 13.6.2015 se v Chomutově konal Český pohár žactva a dorostu. Do Chomutova se sjelo přes 800 závodníků z ČR a Německa. Za Judo Ústí nad Labem v Chomutově závodilo 9 závodníků a nevedli si vůbec špatně.

První nastoupili mladší žáci a žákyně a první medaili pro Judo Ústí nad Labem vybojoval ve váhové kategorii do 55 kg Roman Urbánek. V prvním kole Roman smolně prohrál na 1 pomocný bod, ale další utkání v opravných kolech již všechny vyhrál a mohl se tak radovat z bronzové medaile. V mladších žákyních ve váhové kategorii do 57 kg pak obsadila 4. místo Johana Matějková. Mladší žák Tomáš Klazar ve váhové kategorii do 42 kg sice své úvodní utkání dokázal vyhrát, ale v dalším kole na svého soupeře nestačil a bohužel nepostoupil do opravných bojů.

Ve starším žactvu soutěžili tři naši závodníci a nejlépe se vedlo Tomášovi Kaulfusovi ve váhové kategorii do 42 kg, kdy se Tomáš dostal po 3 vítězných utkáních do finále této váhové kategorie. Zde narazil na soupeře z Chomutova, kterému bohužel nestačil a obsadil skvělé 2. místo. Další dva starší žáci Kateřina Machačová (do 40 kg) a Adam Teuscher (do 60 kg) bohužel neuspěli v úvodních utkáních a ani v opravných bojích.

V kategorii dorostu soutěžili tři závodníci Judo Ústí nad Labem. Ve váhové kategorii do 52 kg dorostenek přidala další cenou medaili Kateřina Kaulfusová, když nestačila na svou soupeřku až v semifinále této kategorie, ale v utkání o 3. místo již po pěkném výkonu vyhrála a obsadila tak 3. místo. V kategorii do 55 kg dorostenců se představil Zdeněk Ráž, kterého soupeř zastavil až před semifinále a Zdenda tak musel do opravných bojů. Zde se mu dařilo a postoupil až do boje o 3. místo. To Zdendovi nevyšlo a po jediné chybce osadil 5. místo. Poslední dorostenec Jiří Jangl soutěžil ve váhové kategorii do 60 kg, kdy na úvod se štěstím porazil velmi těžkého soupeře a vyhrát dokázal i ve 2. kole. V boji o semifinále však na svého soupeře nestačil a musel do opravných bojů. Zde se mu bohužel nedařilo a do bojů o medaile tak nezasáhl.

„S výsledky jsme velmi spokojeni, závodníci ukázali, že jsou schopni v takovéto konkurenci uspět“ okomentovali výsledky trenéři Kaulfus a Teuscher.