Český pohár Brno 2017

Po prázdninové přestávce se ve dnech 16. a 17. září 2017 judisté Judo Ústí nad Labem představili na Českém poháru v Brně. Turnaj byl velmi silně obsazený a Judo Ústí nad Labem vybojovalo 1 x 3. místo, 1 x 5. místo, 1 x 6. místo a 1 x 7. místo.

V sobotu 16. září bojovala kategorie dorostu, kde soutěžili Tomáš Kaulfus (U18 do 60 kg) a Kateřina Machačová (U18 do 48 kg). Tomáš se dokázal 3-mi výhrami dostat až do semifinále své váhové kategorie, kde narazil na pozdějšího vítěze této kategorie ze Slovenska, kterému bohužel podlehl a musel tak bojoval o 3. místo. Zde narazil na soupeře z Ostravy a zápas skončil po 4 minutách nerozhodně. Muselo tak rozhodnout Golden score, které trvalo 5:11 min a které Tomáš bohužel prohrál a skončil tak na 5. místě. Kačce se v její váhové kategorii nedařilo a musela se spokojit jen s 6. místem.

V neděli pak nastoupili v kategorii staršího žactva Roman Urbánek a Robin Sotner (oba do 66 kg), Tomáš Klazar (do 46 kg) a Johana Matějková (do 57 kg). Nejlépe si vedl Roman Urbánek, který 3-mi výhrami postoupil až do semifinále. Zde nestačil na soupeře z Ukrajiny a musel bojovat o 3. místo. Tento boj se soupeřem ze Slovenska vyhrál a po zásluze si vybojoval bronzovou medaili. V této váhové kategorii soutěžil ještě zatím nezkušený Robin Sotner, který v prvním kole svého soupeře porazil, ale pak smolně prohrál a bohužel nepostoupil ani do opravných bojů. Jediná dívka tento den Johana Matějková své první utkání v turnaji dokázala vyhrát, pak ale prohrála s pozdější vítězkou a musela do opravných bojů. Zde 1 zápas ještě dokázala vyhrát, ale v dalším zápase těsně před medailovými boji soupeřce 1 sekundu před koncem smolně podlehla a musela se tak spokojit se 7. místem. Tomáš Klazar nastoupil k 1 utkání, kde nejprve prohrával, ale dokázal však vyrovnat a vynutit si Golden score. V GS se Tomáš velmi hezky pral, ale prohrál nakonec na 1 pomocný bod. Soupeř ho bohužel do opravných bojů nevytáhl.

« z 4 »