Český pohár Brno 2015

Ve dnech 19. a 20. září 2015 se Judo Ústí nad Labem zúčastnilo Českého poháru v Brně. Do Brna se sjelo přes 1.000 závodníků z ČR, Slovenska, Polska, Ukrajiny, Ruska, Itálie, Chorvatska, Maďarska a Slovinska. Judo Ústí nad Labem reprezentovalo 7 závodníků a vedli si skvěle.

V sobotu se představili dorostenci a dorostenky. Ve váhové kategorii do 55 kg dorostenců soutěžil Zdeněk Ráž, který po skvělém výkonu postoupil do semifinále této váhovky, kde pozdějšímu vítězi této kategorie podlehl až v prodloužení a bojoval tak o 3. místo. V tomto boji se závodníkem z Itálie celé utkání vedl, ale po chybce 30 s před koncem se musel spokojit s 5. místem. V kategorii dorostenek do 52 kg závodila Kateřina Kaulfusová. Katka prošla do boje o semifinále, kde podlehla závodnici Chorvatska, i když ještě 10 s před koncem velmi výrazně vedla. V opravných bojích pak přidala ještě jednu výhru, ale na reprezentantku Slovenska bohužel nestačila a skončila tak na 7. místě.

V neděli proběhla soutěž žactva, kde se již podařilo našim žákům získat medaile. Krásné 2. místo vybojoval ve váhové kategorii do 60 kg mladších žáků Roman Urbánek, když nedal soupeřům šanci a bez problémů postoupil do finále. Zde bohužel se soupeřem o boji prohrál a musel brát stříbro. Druhou medaili a to bronzovou přidal ve váhové kategorii do 46 kg starších žáků Tomáš Kaulfus, který prohrál na trest jen s vítězem této váhové kategorie. Medaile bohužel o kousek unikla Kateřině Machačové (starší žákyně do 40 kg), která skončila na 4. místě a Johaně Matějkové (mladší žákyně do 52 kg), která obsadila 5. místo. Nedařilo se Filipu Rážovi (mladší žáci do 38 kg), Adamu Teuscherovi (starší žáci do 66 kg) a Janě Menghinové (starší žákyně + 73 kg), kteří skončili v 1. kole.

„S výsledky můžeme být spokojeni, Brno je velmi obsazený turnaj. Turnaj nám ukázal, na co se máme zaměřit před ČP Teplice, MČR a PČR“ sdělili trenéři Judo Ústí nad Labem.