Budapešť – 29. Budapest Cup + kemp (2 x 5. místo)

Ve dnech 30.4.-2.5.2016 se v Budapešti konal silně obsazený turnaj a následný kemp, kterého se zúčastnilo i 9 závodníků Judo Ústí nad Labem. Turnaje se zúčastnili závodníci z Maďarska, Česka, Polska, Rakouska, Ukrajiny, Ruska, Rumunska, Slovenska a k vidění byli i závodníci ze vzdáleného Izraele nebo Ázerbájdžánu.

Dne 30.4.2016 závodili dopoledne závodníci kategorie dorostu (U18) a odpoledne mladšího žactva (U13). Za dorost se povedlo urvat první pěkné umístění, když dorostenka Kateřina Kaulfusová (do 52 kg) vybojovala skvělé 5. místo. V kategorii do 50 kg pak vybojoval 9. místo dorostenec Tomáš Kaulfus. Poslednímu z kategorie dorostu Jiřímu Janglovi (do 60 kg) se nepovedl 1 zápas, kdy po úvodní chybce již náskok soupeře nestáhl a soupeř ho v této obsazené kategorii do oprav již nevytáhl. Odpoledne pak soutěžili mladší žákyně Eliška Janotová (do 32 kg) a Johana Matějková (do 55 kg), ale bohužel obě skončili v 1. kole a nepostoupili do opravných bojů.

Dne 1.5.2016 soutěžili dopoledne závodníci kategorie mláďat (U11) a odpoledne kategorie staršího žactva. V kategorii mláďat soutěžila Lucie Klazarová (do 39 kg), která dokázala úvodní utkání vyhrát, ale bohužel se u něj zranila, což se podepsalo na následujících dvou utkáních, které prohrála. Za starší žákyně soutěžili 2 závodnice, Kateřina Machačová (do 44 kg) a Jana Menghinová (+63 kg). Kačka neprošla 1. kolem a v turnaji skončila. Jana v 1. kole prohrála, ale soupeřka jí vytáhla do opravných bojů, kde se Jana bohužel sama hodila a na turnaji skončila. Posledním, kdo Judo Ústí nad Labem reprezentoval byl starší žák Roman Urbánek (do 60 kg). Roman v 1. kole narazil na pozdějšího finalistu této kategorie, kterému těsně podlehl. Roman pak skvělým výkonem v opravných bojích 4x vyhrál, což mu zaručilo boj o 3. místo. Zde se již projevila únava z předchozích bojů a Roman 9 s před koncem vyrovnaného utkání soupeři umožnil bodovat a skončil tak na skvělém 5. místě.

V pondělí 2.5.2016 pak proběhl tréninkový kemp zaměřený na randori, který byl velmi dobře obsazen.

“S výsledky jsem spokojen, škoda že nám 3. místa utekla v obou případech o chlup. Všichni závodníci ukázali, že na takové turnaje mají, u některých se budeme muset zaměřit více na taktiku” okomentoval výsledky trenér Judo Ústí nad Labem.