7. BTU CUP Cottbus, SRN

Dne 14.11.2015 se starší a mladší žáci a žákyně zúčastnili 7. BTU CUPU, který se konal v německém Cottbusu. Do Cottbusu se sjelo 210 závodníků z Německa, Polska a ČR (Judo Ústí nad Labem bylo jediným zástupcem ČR). Závodníkům Judo Ústí nad Labem se podařilo získat 2x zlato, 1x stříbro a 2x bronz.

Zlaté medaile vybojovali mladší žák Roman Urbánek (+55 kg) a starší žák Tomáš Kaulfus (-46 kg). Oba dva narazili na kvalitní soupeře z Polska a nenašli na turnaji přemožitele. Stříbrnou medaili vybojoval mladší žák Tomáš Klazar (-43 kg), který v prvním utkání zaváhal a prohrál se závodníkem z Polska, další dvě utkání však vyhrál a skončil na 2. místě. Bronzové medaile pak vybojovali mladší žákyně Johana Matějková (-52 kg) a starší žák Adam Teuscher (-66 kg), každý s jednou výhrou.

V celkovém pořadí z 18-ti zúčastněných klubů, pak Judo Ústí nad Labem skončilo na pěkném 11. místě v pořadí klubů.

“Turnaj byl pro nás prověrkou mladšího žactva před PČR v Ostravě a na zjištěných nedostatcích budeme na tréninku pracovat” sdělil trenér Judo Ústí nad Labem Kaulfus.