16. Int. Mazda-Cup Postdam – SRN

Dne 18.9.2016 se závodníci Judo Ústí nad Labem kategorií U15 a U18 zúčastnili mezinárodního turnaje v německém městě Postdam. Celkem závodníci vybojovali 1 x zlato, 1 x stříbro, 3 x bronz, 1 x 5. místo, 3 x 7. místo a 1 x 9. místo.

Na turnaji nejprve proběhla soutěž kategorie U15 (2002-2003). Nejlépe se vedlo Janě Menghinové (+63 kg), která se vyřazovacími boji dostala až do finále této kategorie, kde 10 s před koncem časového limitu soupeřce podlehla na velmi sporný trest shido a obsadila tak 2. místo. Ve stejné váhové kategorii obsadila 7. místo ještě Kubíčková Adéla, pro kterou to byly její první závody.

Další medaili přidal Roman Urbánek ve váhové kategorii do 60 kg, který se dokázal probojovat do semifinále této váhové kategorie. Zde vydržel se svým soupeřem až do golden score (nastavení), kde bohužel doplatil na jiná pravidla v SRN, kde je zakázáno škrcení a Roman bohužel svého soupeře uškrtil, čímž prohrál na trest shido a musel tak bojovat o 3. místo. Tento souboj vyhrál a vybojoval tak bronzovou medaili. V této váhové kategorii startovali ještě Ondřej Beránek (7. místo) a Robin Sotner (9. místo – první závody).

Poslední medaili, opět bronzovou, přidal po velkém boji ve váhové kategorii do 46 kg Tomáš Klazar.

Další závodníci Adam Teuscher (+66 kg – 7. místo) a Kateřina Machačová (do 48 kg – 7. místo) i přes velmi bojovné výkony na medaile nedosáhli.

V kategorii U18 (1999-2001) soutěžili 3 závodníci. Nejlépe se vedlo v kategorii do 78 kg Janě Menghinové, která navázala na svůj výkon ze starších žákyň a ve finále nedala soupeřce žádnou šanci a vybojovala jediné 1. místo z tohoto turnaje pro Judo Ústí nad Labem.

Bronzovou medaili přidala v dorostenkách Kateřina Machačová (do 48 kg), která bojovala lépe než v kategorii starších žákyň a zaslouženě vybojovala 3. místo.

Poslední závodník Tomáš Kaulfus (do 55 kg) obsadil 5. místo, když nejprve po velké chybě prohrál v 1. kole v čase 00:00, když celý zápas vedl a poté po 3 výhrách v opravách opět prohrál po velké chybě v zápase o 3. místo.

“Turnaj byl velmi kvalitně obsazen a to jak v kategorii staršího žactva, tak v kategorii dorostu. Byla to skvělá příprava na následující turnaj ve Varšavě, kam v pátek odjíždíme. Následující týden se zaměříme na odbourání chyb, které závodníci v zápasech bohužel dělají. Z výkonů bych chtěl vyzvednout výkony obou závodnic v dorostu a staršího žáka Adam Teuschera, kde je viditelný posun ve výkonech” sdělil trenér Judo Ústí nad Labem Zdeněk Kaulfus.